Home / مقالات / اثر گذاری کلر در دما و pH های مختلف

اثر گذاری کلر در دما و pH های مختلف

کلر و دما

کلر به عنوان پرمصرف ترین بایوساید اکسنده در جهان و ایران و در صنایع مختلف به کار برده می شود. یکی از دلایل استفاده از کلر به عنوان ماده ضد عقونی کننده، قیمت پایین، مصرف ساده و موثر بود این ماده است. از آنجایکه کلر به شکل گاز، دارای مشکلات حمل و نقل و سلامت فراوانی است، گاها شکل های دیگر این محصول مانند مایع (آب ژاول) یا جامد (هیپو کلریت کلسیم) آن معمول تر هستند. واکنش گاز کلر با آب به شکل زیر است:

Cl2 + H2O ↔ HCl + HOCl

در صنعت، از کلر زنی برای ضدعفونی کردن آب و برطرف کردن مشکلات میکروبی آب استفاده می شود. نحوه تزریق آن بصورت مداوم است ولی می توان از شک های روزانه با غلظت 2-4 ppm نیز بهره برد. روش اندازه گیری میزان کلر تزریق شده نیز یکی از مواردی است که باید در دستور کار اپراتور ها قرار گیرد. کیت ها و دستگاه های اندازه گیری کلر آزاد(Cl2) از جمله پرکاربرد ترین روش های اندازه گیری هستند، هرچند دستگاه های اندازه گیری ORP میزان دقیق تر و بهتری برای استفاده از کلر به اپراتورها می دهند.

کلر آزاد تاثیر بسسیار نامطلوبی بر روی ممبران های سیستم های تصفیه R.O دارد و ورود تنها 1ppm کلر آزاد به سیستم R.O در مدت یکماه، می تواند بصورت کامل ممبران را متسهلک کند. به این منظور باید با استفاده از روش های مکانیکی و نصب تجهیزاتی مانند سیستم های هوادهی، بستر کربن فعال و یا مواد شیمیایی مانند متابی سولفیت سدیم، کلر آزاد را از سیستم خارج کرد.

نکته: یکی از موارد رایجی که در صنعت بصورت اشتباه بکار برده می شود، اضافه کردن متابی سولفیت سدیم به تنهایی قبل از سیستم R.O و برای حذف کلر است. استفاده از این ماده به تنهایی به دلیل سرعت پایین واکنش، کاربرد چندانی ندارد و حتما باید به همراه کاتالیزور مناسب بکار برده شود.

تاثیر دما بر روی مصرف کلر:

استفاده از کلر به عنوان ماده ضدعفونی کننده، معایبی و محدودیت هایی نیز دارد. یکی از این محدودیت ها، بازه دمایی و pH است که می توان از این ماده استفاده کرد. این ماده در دماهای بالا طول عمر بسیار کوتاه تری دارد و به سرعت از آب خارج می شود. در شکل زیر، غلظت کلر آزاد در آب در دماهای مختلف قابل مشاهده است:

رابطه کلر با دما

بنابراین در استخرها، جکوزی ها و صنایعی که مجبور به استفاده از آب با دمای بالای 40 درجه هستند، کلر گزینه مناسبی برای حذف مشکلات میکروبی نیست و باید از بایوساید های غیراکسنده مانند گلوتارآلدئید، آیزوتیازولین و … استفاده شود و یا بایوساید های با پایداری بیشتر مانند برم، ید و… بکار برده شوند.

تاثیر pH بر روی مصرف کلر:

میزان اثرگذاری کلر در pH های قلیایی به شدت کمتر از pH های اسیدی است. زیرا با افزایش pH، تعادل شیمیایی HOCl به سمت تولید OCL رفته و اثرگذاری آن را کم می کند. لذا استفاده از این بایوساید اکسنده تنها در pH های کمتر از 8.5 کاربردی است. در شکل زیر، رابطه تغییرات واکنش شیمیایی کلر با آب در pH های مختلف قابل مشاهده است:

کلر در pH های مختلف

در مواقعی که pH بالاتر از این مقدار است. باید سایر روش ها و بایوساید ها در سیستم بکار برده شوند. به عنوان مثال برم، دارای رنج گسترده تری نسبت به pH است:

کلر و برم

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>