Home / مقالات / کتاب تریتمنت های شیمیایی در سیکل های بسته آبی

کتاب تریتمنت های شیمیایی در سیکل های بسته آبی

مواد ضد خوردگی در سیکل های بسته آبی

کتاب زیر حاوی نکات کلیدی و کاربردی پیرامون مواد شیمیایی مختلفی است که در صنعت و به عنوان مواد ضد خوردگی در سیستم های بسته آبی مورد استفاده قرار می گیرند. این کتاب به همت شرکت محافظ شیمی اسپادانا و مهندس مسلم ثالثی نگارش و به چاپ رسیده است.

مقدمه کتاب تریتمنت های شیمیایی در سیکل های بسته آبی:

از زمانی که مقررات و قوانین مربوط به محدود کردن استفاده از تریتمنت کرومات در سیکل های بسته به تصویب رسید، تنها چند ماده خاص به عنوان جایگزین معرفی گردید. مولیبدات سدیم به عنوان یک جایگزین مناسب کرومات مورد استفاده قرار گرفت زیرا 1- به خوبی از خوردگی فولاد جلوگیری می کند. 2- ماندگاری بالایی دارد و تا زمانی که آب درون سیستم مصرف نشود، استفاده از مولیبدات جایگزین نیاز نیست. 3- تست های میدانی زیادی با موفقیت بر روی آن انجام شده و گزارش های آن در دسترس است. 4- برخلاف نیترات، مولیبدات نمی تواند به عنوان خوراک و ماده مغذی موجودات زنده مصرف شود. بنابراین مشکلات میکروبیولوژیک ایجاد نمی کنند. 5- اگرچه در چند سال اخیر هشدارهایی در مورد تخلیه مولیبدات در سیستم های فاضلاب شهری داده شده اما مولیبدات مشکلات عمده ای در زمینه زیست محیطی ایجاد نمی کند. با وجود تمام مزیت های مولیبدات نسبت به سایر تریتمنت های شیمیایی، در سال های اخیر به علت افزایش قیمت این ماده شیمیایی، مواد دیگری به عنوان جایگزین مولیبدات مورد بررسی قرار گرفته اند.

مواد ضد خوردگی در سیکل های بسته آبی

 

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>